PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104188}

Ojciec i syn

Otets i syn
6,5 518
ocen
6,5 10 1 518
6,4 5
ocen krytyków
Ojciec i syn
powrót do forum filmu Ojciec i syn

przechodzi jakby w różne rzeczywistości, ale jak dla mnie pozostaje obcy. Nie rozumiem go i najprawdopodobniej nawet nie powinienem, bo nie mam prawa wchodzić w to, czego Sokurow nie pokazał - głębiny uczuć, pełne napięć, burz i wspomnień. Ślizgam się po powierzchni, próbuję wedrzeć w hermetyczny świat stosunków między ojcem i synem, o ile mamy do czynienia z relacją tego typu. Nie sugerujmy się tytułem. Sokurow podjął trud mówienia o uczuciach między mężczyznami, chwytał w kadry piękne momenty spojrzeń, dotyków, niedomówień i zostawił nas z męką interpretacji.
Może to film o uczuciach między ojcem i synem; może film religijny dotykający dogmatu Trójcy św.; może film o mężczyznach jako takich, stawiających pierwiastek męski nad kobiecy.
"Miłość ojca krzyżuje; miłość syna pozwala się krzyżować" - brzmi jak refren. Dwie twarze naprzeciw a między nimi nić miłosnego porozumienia. Spojrzenia, które starczają za rozmowę, dotyki, które dają życie. Jakby obecność była wszystkim. Bo pewnie jest...

ocenił(a) film na 10
kosmiczny

Obecność i dosłowna bliskość.
Odczulam chybotliwość kładek, na których rozgrywała się męskość głównych bohaterów :)
W jednej z pierwszych scen ojciec podtrzymuje ciało syna. Zarówno kolorystyka, światło jak i sposób przedstawiania ludzkiego ciała przypomina włoską, barokową pietę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones